KONST / Etsningar, Gravyrer, Träsnitt & Kopparstick / Etsning 12113155
*
nr 1211 3155
Sture Kjellström
(1927-1988), Sverige
Etsning, Sture Kjellström (1927-1988), "Vy av Stockholm från Katarinahissen", Signerad, EA-upplaga. Motivet: 27x34
Sture Kjellström, svensk bildkonstnär född 1927, död 1988.
Utrop:
500 kr
Såld:
150 kr
Sista tid för bud online:
måndag 22 oktober 2018
kl 18:07:08
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
19/10 19:58:22
1
100 kr
21/10 20:23:24
2
Vinnande bud
- Tema
22 okt
Grafik
PÃ¥ Tema Grafik den 22 oktober har vi samlat grafisk konst av konstnärer som MÃ¥rten Andersson, Georges Braque, James Coignard, Corneille, Lena Cronqvist, Peter Dahl, Salvador DalÃ, Carl Johan De Geer, ...
Läs mer om Grafik
- Konstnär/Designer
Sture Kjellström
Sture Kjellström, svensk bildkonstnär född 1927, död 1988.
Läs mer om Sture Kjellström
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: ea-upplaga etsning etsningar grafik sture kjellström svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
9295 Etsning
Bertil Bull Hedlund (1893-1950), Sverige. GÃ¥rdsmot..//
Auktionen avslutas
om en vecka
3 juni kl 18:42
-
3036 Etsningar
2 st, Nils Emil Ancker, Signerad. Bildmått: 25x33 ..//
Auktionen avslutas
om en vecka
3 juni kl 19:21
-
9325 Färgetsning
Lennart Rosensohn (1918-1994), Sverige. Signerad, ..//
Auktionen avslutas
om en vecka
3 juni kl 20:08
-
9122 Färgetsningar
3 st, Bengt Lindström (1925-2008), Sverige. Signer..//
Auktionen avslutas
om en vecka
3 juni kl 18:04
-
9379 Färgetsningar
4 st, Alain Soucasse (f. 1951), Sverige. Signerade..//
Auktionen avslutas
om en vecka
3 juni kl 19:24
-
9331 Gravyr
kolorerat, Bryxella. Bildmått: 34x46 cm, yttermått..//
Auktionen avslutas
om en vecka
3 juni kl 20:24
*
Sture Kjellström
Sture Kjellström, svensk bildkonstnär född 1927, död 1988.
Läs mer om Grafik
Läs mer om Sture Kjellström
nr 1211 3155
Sture Kjellström
(1927-1988), Sverige
Etsning, Sture Kjellström (1927-1988), "Vy av Stockholm från Katarinahissen", Signerad, EA-upplaga. Motivet: 27x34
Sture Kjellström, svensk bildkonstnär född 1927, död 1988.
Utrop: | 500 kr |
---|---|
Såld: | 150 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 22 oktober 2018 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
19/10 19:58:22 | 1 | 100 kr |
21/10 20:23:24 | 2 | Vinnande bud |
- Tema
22 okt
Grafik
PÃ¥ Tema Grafik den 22 oktober har vi samlat grafisk konst av konstnärer som MÃ¥rten Andersson, Georges Braque, James Coignard, Corneille, Lena Cronqvist, Peter Dahl, Salvador DalÃ, Carl Johan De Geer, ...Läs mer om Grafik
- Konstnär/Designer
Sture Kjellström
Sture Kjellström, svensk bildkonstnär född 1927, död 1988.Läs mer om Sture Kjellström
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: ea-upplaga etsning etsningar grafik sture kjellström svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
9295 Etsning
Bertil Bull Hedlund (1893-1950), Sverige. GÃ¥rdsmot..//
Auktionen avslutas
om en vecka
3 juni kl 18:42 -
3036 Etsningar
2 st, Nils Emil Ancker, Signerad. Bildmått: 25x33 ..//
Auktionen avslutas
om en vecka
3 juni kl 19:21 -
9325 Färgetsning
Lennart Rosensohn (1918-1994), Sverige. Signerad, ..//
Auktionen avslutas
om en vecka
3 juni kl 20:08
-
9122 Färgetsningar
3 st, Bengt Lindström (1925-2008), Sverige. Signer..//
Auktionen avslutas
om en vecka
3 juni kl 18:04 -
9379 Färgetsningar
4 st, Alain Soucasse (f. 1951), Sverige. Signerade..//
Auktionen avslutas
om en vecka
3 juni kl 19:24 -
9331 Gravyr
kolorerat, Bryxella. Bildmått: 34x46 cm, yttermått..//
Auktionen avslutas
om en vecka
3 juni kl 20:24